bugün ios android web sitesi iş imkanları soru-cevap backend frontend genel fikir!
 giriş      kayıt

backend yazılımcı maaşları

Diger yazilimcilarla yaklasik ayni seviyededir. Cunku patronlarin gozunde genelde yazilimci, tasarimci, yonetici, pazarlamaci olarak kategorilendirilirsiniz.
Yeni mezunun maasi asgari ucretten baslar, okul doneminde edindigi is tecrubesine gore 3000'e kadar cikabilir. Daha fazla beklemeyin, cunku ne kadar bilirseniz bilin, maasiniz yasiniza endeksli olacaktir.

-


ingilizcem çat pat, okumam iyidir ama oturup politika üzerine diyalog kuramam.

tecrübem 6 yıl. bir çok proje geliştirdim(yazılım evi çocuğuyuz).

aldığım maaş 6500 TL. Türkiye şartlarında iyi bence. Allah bin bereket versin.

-


ingilizce, min.6-7 yıl tecrübe ve güzel bir pazarlama ile, 7-8+ ile başlanabilir.

-


2 yıllık yazılımcıyım, 3250 tl maaşım var. müşterisiyle uğraşmak ayrı, bug ları ayrı, deadline'ları ayrı dert ama seviyoruz bu mesleği be!

-


bu tamamen kendinizi ne kadar satabildiğinize, tecrübenize ve geçmişte yaptığınız projelere bağlı. bence bir yazılımcı ilk 3-4 senesini mutlaka bir yazılım evinde, kendini kanıtlamış senior developerlar ile çalışmalı. inanın bana çok şey öğrenirsiniz.

yazılım evlerinin şöyle güzellikleri var;

bir kere rahat bir ortam.
çok farklı proje görebiliyorsunuz, mobil servis geliyor, web uygulaması geliyor, intranet portallar yazıyorsunuz vs.
patronunuzla daha kolay iletişimde olabilirsiniz. mesela izin alacaksınız 1 günlük, kurumsal şirketlerde çok çok detaylı süreçler yaşamak zorundasınız. ama yazılım evlerinde öyle mi! 'abi ben bugün gelemicem, haberin olsun! bu kadar!

yazılım evlerinde güzel projelerde tecrübe kazandıkça maaşınız da aynı seviyede artacaktır. kısaca söylemek gerekirse, +5 yıllık backend yazılımcıların maaşları 6bin TL'den başlıyor. varsın gerisini siz hesap edin.

-


entry yazabilmek için giriş yapmalısın.