bugün ios android web sitesi iş imkanları soru-cevap backend frontend genel fikir!
 giriş      kayıt

freelance için ücret belirlemek

ben işe ücret belirlemek değil de ücrete iş belirlemek olarak çalışmaktan yanayım. müşteriye bir dünya şey anlatıyorsun fakat bütçesi bin lira ise o anlattıklarını yapmayacağın açık, bu ileri aşamalarda sorun olabiliyor. Bu sebepten işe göre fiyat belirlemektense, fiyata yani bütçeye göre iş yapmak daha akıl karı gibi.

-


Belirli bir fiyatiniz olsun. Eger calisiyorsaniz mevcut saatlik ucretinizin 1,5 ya da 2 kati. Calismiyorsaniz daha once almis oldugunuz en yuksek saatlik ucretin 1,5 ya da 2 kati.
Sonra projeyi detaylica analiz edin. Analiz oyle ufak bi sey degil, ciddiye alin. Proje buyuklugune gore analiziniz 20dk da surebilir, 4 saat de. Sure tahmininizi yapin, ona gore fiyat bicin.
Sure tahmini konusunda cok obsesif olmayin, tami tamina bir tahmin yapmaniz gerekmiyor. En kotu tahmin bile hic tahmin yapmamaktan daha iyidir. Tahmin isin bitecegi sureyi belirlemez, isin en olasi bitme ihtimalini gosterir. Hele tecrubesizseniz, %100'e kadar hata payiniz var. Fakat tecrubeniz arttikca siz farketmeden hata payiniz %15'lere kadar dusecektir.

-


cms tabanlı basit bir tanıtım web sitesi: 2500 TL! total süre 1.5 hafta.

-


adam/gün 150$ + KDV

-


freelance çalışmak iyi hoş ama ücret belirlemek konusunda zorluklar çekiyorum. herkesin kendine has formülleri var, kimisi dior ki 'saatlik ücretini hesapla, şuna böl, karekökünü al aylık kaç saat ayıracaksan onla çarp bla bla',

kimisi de diyor ki 'seni çok uğraştıracak bir iş ise yüskek meblağ söyle. kabul ederse güzel para kazanırsın, kabul etmezse kafan rahat olur'

kimiside diyor ki 'ihtiyacın varsa piyasadan ucuza söyle ki, işi sen alabil!'

sizin freelance projelerini fiyatlandırma politikanız nedir? bir de biliyorsunuz türkiye'de 300-500 tl'ye facebook'un aynısını yaptırmak isteyen müşteriler çok!!

-


entry yazabilmek için giriş yapmalısın.