bugün ios android web sitesi iş imkanları soru-cevap backend frontend genel fikir!
 giriş      kayıt

yazılımcı nasıl olunur

öncelikle bilgisayar ile uğraşmayı seveceksiniz, nasıl çalıştığını iyi anlayacaksınzı ve ona göre davranacaksınız. ingilizceniz belli bir seviyenin üstünde olmalı (tutorail okurken çok faydalı oluyor), araştırmayı ve sürekli kendini geliştirmeyi seveceksiniz.

bir alan belirleyeceksiniz ve o alanda uzman olana kadar devam edeceksiniz. yok öyle ben şu dili de öğreneyim bunu da öğreneyim. önce bi dil seçin kendinize(en hoşunuza giden, en keyifli ve en çok iş ilanı olan dil seçmenizi tavsiye ederim - motivasyon için) ve bu dilde ilerlemeye çalışın. bir sürü proje yazın kendi kendinize. örnek; php mi seçtin, git php ile ekşi sözlüğü baştan yaz. inan bana çok şey öğrenirsin.

forumlara, developerkafasi.com'a, facebook gruplarına üye ol ve sorular paylaş, paylaşılan sorulara cevaplar ara. stackoverflow'da puan kasmaya çalış. inan bunlar çok işine yarayacak.

gelelim iş hayatına. ilk senelerinde para için çalışma, proje için çalış! ne kadar çok proje görürsen o kadar önemli. iş hayatında uyumlu ve pozitif ol. asık suratlı insanları kimse sevmez.

şimdilik bu kadar, aklıma geldikçe yazıcam

-


entry yazabilmek için giriş yapmalısın.