cep telefonu internetini wifi olmadan paylaşmak

Güncellendi on 20 Şubat 2020 in Donanım
0 on 20 Şubat 2020

evet, internetimizi smartphone aracılığıyla wifi olmadan desktop veya laptopumuz ile paylaşabiliriz.

1. yol; Bluetooth!

Bu, tüm Android akıllı telefonlarda bulunan bir Kablosuz İnternet paylaşım özelliğidir. Çoğu Android akıllı telefon kullanıcısı, Bluetooth Kablosuz veri aktarımı WiFi’den çok daha düşük olduğu için WiFi’yi kullanmaya başladıktan sonra Bluetooth kullanmayı bıraktı.

Tabii şöyle bir durum var, WiFi 4.0 ile 250Mbps hıza kadar aktarım yapabiliyorken, bluetooth 4.0 ile sadece 25Mbps hıza erişebilirsiniz. Ancak WiFi adaptörünüz çalışmadığında iyi bir alternatif olabilir.

Internet paylaşımına başlamadan önce ilk iş Akıllı telefonunuz ile Desktop veya Laptopunuzu eşlemeniz gerektiğidir. Eşleştirdikten sonra, android cihazınızdaki İnterneti Bluetooth Tethering ile paylaşabilirsiniz.

İşlem adımları şu şekilde;

  • Ayarlar -> Gelişmiş -> Tethering & portable hotspot -> Bluetooth Tethering
  • Bilgisayarınızın mouse’u ile sağ click yapıp Bluetooth’u aktif hale getirin.
  • Kişisel alan ağına katıl seçeneğini seçin. Aygıtları ve Yazıcıları göreceksiniz, mevcut akıllı telefon simgenize sağ tıklayın ve >> Erişim Noktasına tıklayarak bağlanın!
  • ve artık mobil internetinizi bilgisayarda kullanmaya hazırsınız.

Diğer method, USB Tethering

  • Bu en basit yoldur, ancak bir Veri aktarım kablosuna ihtiyacınız olacaktır. Akıllı telefonunuzu İnternet paylaşmak istediğinizde, önce bu USB kablosunu akıllı telefona ve PC / Dizüstü bilgisayara bağlayın.
  • Ve bundan sonra USB Tethering üzerinden android mobil İnternetinizi paylaşın. Akıllı Telefon Ayarları >> Diğer >> İnternet paylaşımı ve taşınabilir hotspot >> seçeneğine gidin ve USB kablosu ile İnternet paylaşımını etkinleştirmek için USB internet paylaşımı geçişine veya onay kutusuna dokunun.
  • Tüm USB driverları otomatik olarak yüklenecek ve akıllı telefonunuz PC-Laptop ile İnternet paylaşmaya başlayacaktır.

umarım faydalı olmuştur. başka yöntemler var ise siz de yazın!

 
  • Beğenenler
Yanıtla